diş eti kanaması nasıl önlenir Üzerinde Buzz söylenti

Benim henüz sağ ense dışımda bir çürük oluşmuştu ve ben de çuruğu temizletip dolgu yapmış oldurdım

Handan Selam yıllrdır çürük olan ve daha çok yürekinden çürük diş etleri çıkmaya başalayan, bunaltıcı bir işaret fail bir dişim vardı.. Zaman çektirdim.. Doktorun dediği dereceıyla diş artık kurtarılacak durumda bileğbilimselş.

Uzman hekim çaykara hnım diş hizmetınıza çok özen göstermelisiniz. Ayrıca diş hekimi kontrollerinizi de savsaklama etmemelisiniz.

esra merhaba doktor satış 7-8 aydır dilimde kırmızı yaralar çıkıyor dişimde apse var bundan dolayı çıkma ihtimali varmıdır acaba, tahlillerimi yapmış oldurdım düzgülü çıktı

Yaklasik 3 gündür agiz ici iltihaplari ile bas etmekteyim. Dis etimin en arka kisminda sagli-sollu olarak cikan parafin iltihap noktalari dis etlerime yayildi.

Apseli bölgenin tesiri diş apsesi sağaltma edilene denli sürer. Bu sürede diş ve kemikler erimeye devam edecektir. Otama edilmez ve tedaviye geç lakırtıınırsa diş kaybedilebilir.

Diş apselerinin oluşmaması dâhilin jurnal diş hizmetınızı ve belli aralıklarla diş hekimi kontrollerinizi ihmal etmeyiniz. Diş hekiminizin vereceği talimatları uygun uygulamaya özen göstermelisiniz.

serhan Selam hocam 30 yasindayim zir cene sagimdaki 20lik disim damaktan cikti lakin diger dislerim kabilinden uzamadi ilk misil bu iki gundur dis etim sisti ve anlaşılan iltihap yapti dip yan damamin ufak bir parcasi dis ustunde bu konu bagdemcime derece vurdu size sorum deniz antibiyotik kullanmalimiyim yoksa agri kesici icip yatistirip gecmesinimi beklim arastirdima gore oradaki lokma artiklarinin o damak icin3 girip olusan bakteriden oldugu next yalnız apseyi yapti tavsiyeniz nedir ilac konusunda.

dündar Hocam selam.Benim 2 sıra önce sol üst üst dişimde 20 likle onun arkasındakı diş ortada agrı vardı.Doktora gittim dün, bana iltihaplanmış dedi ilaç tedavisi uygulucam dedi klacid ve majezik verdi.

Mütehassıs doktor Dişiniz kaybedilebilir. Sair dişlerinize ilerleyen iltihaplanma tüm dişlerinizin kaybedilmesine neden mümkün. Dahada ilerisi kist oluşturabilir.

Mahir hekim Antibiyotik etkisini gösterecektir. Doktorunuz vermiş başüstüneğu ilçaları tanım etmiş olduğu şekilde lamaya devam edin bir sonraki randevu geçmişine kadar.

Spesiyalist hekim Kesinlikle sağlık muayenesi edilmeli ve behemehâl lakin behemehâl apse yapaan dişleriniz evgin iyileştirme görmelidir. Bu mevki yayılacak ve kist oluşturacaktır. Ne bu kadar boşlama ediyorsunuz.

Bilirkişi doktor Öncelikle bölgede iltihaplanma olup olmadığı arama edilecek.. Hat tedavisi olması gerekiyorsa gene bir kanal tedavisi görebilirsiniz.

İrem röntgen çektirmiştim iş 20 lik diş de değil apse oluşmuş ondan dolayı demişti doktor. antibiyotik verdi. bitir bişeyin kalmaz dedi amma takribî 2 hafta sonra tekrarladı. dediğiniz gibi iltihaplanmayı kurutup gene doktora görünecem. Teşekkür ediyorum, basit gelsin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *